Menü Kapat

Linux Temel Eğitimi ve Masaüstü Kullanımı

Bu eğitim Linux tabanlı işletim sistemleri ve kullanımı hakkında temel bilgileri, ayrıca yine Linux tabanlı işletim sistemlerinin kurulumu, yönetimi,bakımı ve güncellenmesi konularında bilgi edindirmeyi amaçlamaktadır.

Güncelleme:Linux 101 ve 102 kursları tek programda toplanmış ve süresi arttırılmıştır.

 


Katılımcıda Aranan Gereksinimler

  • İşletim sistemini (Microsoft Windows, Linux, Apple MacOS gibi) kullanabilen,
  • Temel olarak network bilgisine sahip olan. Örneğin bir bilgisayara ip adresi atayabilmek veya bir modem ile PCyi internete bağlayabilen,
  • Linux tabanlı işletim sistemlerine karşı meraklı olmak veya temel bilgiye sahip fakat kendini geliştirmek isteyen,
  • Internet ve network, network servisleri, hosting, sistem yönetimi, ağ yönetimi konularında kendini geliştirmek isteyen herkes eğitimimize katılabilir.

Eğitim Sonunda Katılımcı;

Lİnux ve Linux tabanlı bilgisayar ve cihazların kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olacak. Temel eğitimlerden sonra sistem yönetimi ve sunucu yönetimi eğitimlerine katılabiliyor duruma gelecektir.

Kimler Katılabilir?

Bilişim dünyasına bir adım atmak isteyen,kendini geliştirmek isteyen kişiler veya IT personeli olarak çalışmakta olduğu işyerindeki sistemlere hakimiyet sağlamak isteyenler bu eğitime katılabilir.

Eğitim Süresi Nedir, Ne Zaman ve Nerede Başlıyor?

Eğitimin süresi 24 saattir.Eğitimin başlaması için en az 10 kursiyerin katılımı sağlanmalıdır.Açılış sayfamızdaki form ile ön kaydınızı yaptıktan sonra kurs ve zamanı konusunda bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

Eğitmen

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur.Linux sistem yöneticisi ve bilişim danışmanıdır.On beş yıl önce başladığı mesleki faaliyetlerini 2012 yılında kurduğu firmada devam ettirmektedir.

0.0
0 total
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0