Menü Kapat

Profil

Mustafa Asım TEMEL

1977 İzmir doğumluyum.

Kamuda yöneticilik yaptığım dönemlerde, Antalya Kemer bölgesinde çevre konulu eğitim projeleri ile eğitim konusuna giriş yaptım. GATAB (Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği) bünyesi altında Kemer bölgesindeki ilköğretim kurumları, büyük oteller ve diğer kamu kurumlarında çevre eğitimi projesini ve uygulamasını planlayan ve uygulayan, raporlayan ekibin yöneticiliğini üstlendim.

Sonrasında kurucularından olduğum İzmir Motosiklet Derneği üyeliğim döneminde yönetim kurulu görevlisi olarak eğitim birimi başkanlığı yaptım ve üç yıllık bir süreçte binden fazla kişiyle motosiklet sürüşü konusunda bilgi paylaşımında bulunduk. Aynı zamanda “motorhikayesi” adındaki tematik web sitemi açtım ve beş yüz bin kişiden fazla ziyaretçime bilgi ulaştırma şansına kavuştum. Bu tecrübelerim “Motosiklet Acemisinin El Kitabı” adında bir kitaba dönüştü.

2000’li yıllardan beri hobi olarak ilgilendiğim web sitesi tasarımını 2012 yılından itibaren profesyonel olarak yapmaya başladım.

2014 yılından bugüne, web sitesi tasarımı ve kurulumu, e-Ticaret siteleri için kurulum, reklam ve işletme, destek ve danışmanlık hizmetleri verdim. Bu aşamada birçok girişimi ve süreçlerini, neleri başarıp nerelerde zorlandıklarını görme fırsatım oldu. Bu bilgiler de “İşimi İnternette Kuruyorum” adıyla kitaplaştı ve aynı içeriğin kurs/eğitim sürümünü de hazırladım.

İşimi İnternette Kuruyorum, yeni girişimcinin ihtiyaç duyduğu fakat henüz farkında olmadığı gereklilikleri, birçok daldaki yeterliliği girişimcilik başarısı hedefiyle bir araya getiren ve başarıyı kolaylaştırırken riskleri elimine eden bir içeriğe sahip olarak hazırlandı.

Bu yönüyle marka kavramı ile başlayıp, piyasada konumlanmaya, reklam – pazarlama ayrımından, finansal sıkışmalar ve karlılığa uzanan içeriği ile sürdürülebilir başarıya odaklanan mülti-disipliner, pratik ve amaca yönelik yapısıyla girişimcinin el kitabı ya da eğitimi olarak hayat buldu.

Şimdiki hedef, genç nüfusun giderek artan şekilde kendi işini yapma ve iletişimle büyüme isteğinin destekçisi olarak kitlelerle buluşmak, Türkiye piyasasının ve toplumun gerçeklerine uygun şekilde hazırlanmış içerikle herkes için fayda yaratmaktır.

Saygılarımla

Mustafa Asım TEMEL